piątek, 13 listopada 2015

Teresa Ewa Opoka - Kalinowe serce

- Czy to prawda, że samobójcy są potępieni?
- Nieprawda. To nieszczęśnicy, którzy wołali, a nikt ich nie słyszał.
 
Niektóre historie są tak pięknie napisane, że chciałoby się, aby się nie kończyły. Niektóre historie są takie prawdziwe, że idealnie dopasowują się w ramkę zwaną życiem. Niektóre historie są baśniami, a baśnie życiem.

Zwyczajna opowieść o zwykłym życiu. Takim gdzie znajdzie się dobra wróżka chrzestna, książę z bajki, zamek, złe siostry, niedobra matka, rozczarowujący ojciec, szklani przyjaciele i zranione serce. Opowieść, którą czyta się jednym tchem. Bo chciałoby się wiedzieć czy zakończenie będzie baśniowe. 

Ciepła i mądra. O dojrzewaniu i szukaniu swojej ścieżki. I o tym, że każde życie to jednak baśń. Tylko najtrudniej to zauważyć.

Opis książki:
Czy to prawda, że aby być szczęśliwym, najpierw wszystko musi się dobrze ułożyć? A może jest odwrotnie - najpierw trzeba być szczęśliwym, a wtedy wszystko samo się poukłada.
Dziewiętnastoletnia Kalina ma jasno sprecyzowane plany na przyszłość. Popracuje w Anglii, odłoży pieniądze na studia, wyjedzie ze swojej wioski do dużego miasta i będzie żyła jak inne dziewczyny w jej wieku. Niestety życie szybko niszczy jej marzenia. Kalina musi wziąć na siebie wielką odpowiedzialność – zbyt dużą i zbyt wcześnie. Nie jest jej łatwo, zwłaszcza że nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc, doradzić, wskazać drogę.
Pewnego dnia los się do niej uśmiecha. Dostaje pracę w mieście, poznaje dużo starszego od niej mężczyznę. Chyba zaczynają się spełniać jej wielkie plany. Tylko czy Kalina jest na to gotowa?Moja ocena 5/6

2 komentarze:

 1. Każde życie to baśń. Piękne zdanie. I jakie mądre. Muszę poszukać książki :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) A książkę bardzo polecam, bo wybija się poza schemat obecnych trendów ;)

   Usuń