czwartek, 27 lipca 2017

Brandon Mull - Baśniobór. Baśniobór Gwiazda Wieczorna wschodzi


Szamoczę się. Nie tylko z miękką poduszką przed zaśnięciem, uparcie niepasującymi kluczami, niezmordowanymi chwastami porastającymi grządki. Lecz najbardziej sama ze sobą. Z nadmiarem myśli i refleksji, których nie zdążę złapać i zapisać zanim rozpierzchną się po kartkach niczym kleksy błękitnego nieba. Szukam baśni.

Czasem nie wiadomo skąd przychodzi pewna myśl. Że to może być dobry pomysł, żeby zejść piętro niżej do biblioteki dziecinnej, bo tam są okruszki zagubionego dzieciństwa, które dawno już odeszło w szarą dal, pozostawiając słodko-bolesny smak wspomnień. Nie byłam tam sama. Nie tylko ja szukałam tych emocji i je znajdowałam. Zaskakujące za czym tęsknimy.

Historie przecudowne, przewspaniałe, przegodne. Naprawdę! Napisane z rozmachem, wypełnione magicznymi stworami, tajemnymi rytuałami, niesamowitymi klimatem. Jak ja się zaczytywałam! Ile razy się śmiałam, ile razy wzruszałam. A noc Kupały nie otworzyłam okna, nawet przez nie wyjrzałam, bo tak.

Opowieści idealne dla każdego. Dla małych i dużych. Skrojone na każdą miarę i pasujące do każdego nastroju. Rzadko trafiają się tak dobre książki! Więc po cóż o nich pisać, jak lepiej je poczytać.

Baśniowe i idealne!

Opis książki:

Baśniobór: Kendra i Seth zostają wysłani na dwa tygodnie do dziadka. I wcale nie są zadowoleni. Na przywitanie dostają mnóstwo przestróg. Dzieci nie mają pojęcia, że ten dziwny staruszek jest strażnikiem tajemniczego Baśnioboru. W pilnowanym przez niego lesie żyją ze sobą w zgodzie zachłanne trolle, figlarne satyry, zgryźliwe czarownice, psotne chochliki i zazdrosne wróżki. Rodzeństwo, zlekceważywszy zakazy dziadka, uwalnia groźne siły zła, którym teraz trzeba stawić czoło. By uratować rodzinę, Baśniobór, a może nawet cały świat, Kendra będzie musiała zdobyć się na to, czego obawia się najbardziej...

Baśniobór. Gwiazda Wieczorna Wschodzi - W poprzednim tomie przygód Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór przed Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które zamierzało zniszczyć zaczarowany rezerwat i przejąć władzę nad światem. Jednak Stowarzyszenie nie daje za wygraną. W Baśnioborze ukryto jeden z potężnych artefaktów pozwalających uwolnić najpotężniejsze demony z zaklętego więzienia. Dzieci, ich dziadkowie oraz trójka specjalistów od magii muszą temu zapobiec za wszelką cenę. Przed rokiem wróżki podzieliły się z Kendrą magiczną mocą - dlatego ona także staje się celem sił zła. Czy w porę nauczy się wykorzystywać niezwykły dar? I czy jej brat uwolni się od klątwy demona, który chce go pożreć? Stawką są losy całego świata

Moja ocena 6/6

 

2 komentarze:

  1. Będę musiała koniecznie sięgnąć po pierwszy tom, ponieważ chyba nie spotkałam się jeszcze z negatywną opinią :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam! Naprawdę warto, jeśli masz ochotę na doskonale skrojoną młodzieżówkę, przy której się będzie mega dobrze bawiła :)))

      Usuń