niedziela, 4 grudnia 2016

Joanna Opiat-Bojarska -Zaufaj mi, Anno

Lubię kryminały. Chociaż coraz trudniej znaleźć te dobre. Nie czytałam pierwszej części. Może dlatego nie mogłam się zachwycić drugą? Bo historia przeciętna. Rozwleczona i nudnawa. Chciałoby się zaczytywać, ale nie ma w czym. W ogranym schemacie trudno znaleźć miłość.

Nie podzielam zachwytu. Nie dostrzegam kunsztu. Nie zachłystuję się doskonałością. Ale doceniam pracę włożoną w zagłębienie tematu o dopalaczach. I to wszystko, co było dobre. A nawet więcej niż dobre. Lecz ginące w rozmazaniu przeciętnością.

Można przeczytać. Można nie czytać. Przeczytałam. Niepotrzebnie. Nie czekam na kolejne losy Anny.Opis książki:
Druga część serii z dziennikarką śledczą, Anną Rogozińską.

Pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która wie czego chce i konsekwentnie dąży do celu. To historia o szukaniu prawdy i o tym, że czasem trzeba komuś zaufać.

Anna Rogozińska, ambitna dziennikarka TV przeprowadza wywiad z politykiem, którego syn wypadł z balkonu podczas imprezy sylwestrowej. Ojciec nie wierzy w przypadkową śmierć. Anna próbuje ustalić prawdziwy przebieg wypadków ale otrzymuje oficjalny zakaz zajmowania się tą sprawą.

Jednak kiedy pojawiają się nowe ofiary wśród uczestników feralnej imprezy, robi wszystko, by odkryć prawdę. Czy uda się jej wykorzystać znajomość z przystojnym prokuratorem? Kim jest morderca i czy uderzy ponownie? Jaki związek z zabójstwami mają dopalacze? Odpowiedź na wszystkie te pytania przyniosą zbliżające się Walentynki...

Moja ocena 2.5/6

2 komentarze:

  1. Kryminały bardzo lubię, ale szczerze mówiąc nie miałam jeszcze okazji poznać książek tej autorki. Po tym po przeczytałam powyżej - domyślam się, że nic nie straciłam ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ale teraz czytałam "Bestseller" tej autorki i był dużo lepszy ;) Natomiast "Zaufaj mi , Anno" niestety było nie udane i naprawdę nie polecam. Szkoda czasu, gdy wokół tyle wspaniałych kryminałów ;)

      Usuń