wtorek, 27 grudnia 2016

Joanna Opiat-Bojarska - Bestseller


Bo z niektórymi historiami już tak jest. Wydają się być dobre i warte uwagi. A potem o nich zapominasz i nie możesz znaleźć powodu, dla którego chciałbyś taką opowieść zapamiętać. Więc gubisz skrawki słów i gładko zaokrąglone akapity, które wysypują się z koszyczka pamięci. Było, zniknęło. Nietrwałe.

Historia wciśnięta w schematyczną definicję kryminału. I spełniająca jej założenia. Ani dobra ani zła. Chociaż ma wszystkie atuty, by stać się hitem. Mnie jakoś nie zachwyciła, bo nie miała czym. Zbyt pospolita i schematyczna.

Szukam czegoś bardziej i więcej. Nie znajduję. Odkładam na później. Mimo to przeczytałam. I poczułam jak gdyby jej nie było. 

Nie czekam na więcej.
.

Opis książki:
Poznaj ciemną stronę sukcesu.
Emilia Sienkiewicz, 35-letnia niepozorna księgowa, wygrywa telewizyjny literacki talent show. Z dnia na dzień zyskuje ogromną sławę i popularność.
Kilkanaście dni przed premierą swojej książki zostaje odnaleziona martwa we własnym mieszkaniu.
Podczas śledztwa, które ma ustalić przyczynę śmierci pisarki, policyjny duet – Burzyński i Majewski – zagląda za kulisy telewizyjnego talent show i odkrywa pełen cynizmu, intryg i nieczystych gier świat popkultury.
Tymczasem tajemnicza kobieta, która wie zbyt dużo, zaczyna bać się o swoje życie. Pracę policjantom utrudniają zainteresowanie opinii publicznej oraz obecność drobiazgowej antropolog sądowej Anity Broll.

Moja ocena 3.5/6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz