poniedziałek, 21 listopada 2016

Guillaume Musso - Ta chwila


Życie prześlizgujące się miedzy opuszkami palców, zbudowane z szarych drobinek istnienia. Trwające każdego dnia. Pewne. Albo może to tylko skrawek czasu dany nam na mgnienie oka. By znaleźć to, co wydawałoby się najważniejsze. 

A Ty? Gdybyś mógł przeżyć tylko jeden dzień w roku. Jakbyś go wykorzystał?

Historia, którą czyta się z przyjemnością i niewielką szczyptą magii. Z zakończeniem, które zaskakuje i nie do końca pasuje. Podróże w czasie, niechciany spadek, wielka miłość i szara codzienność. Przeplatanka, która jest częścią każdego z nas.

Opowieść, która mogłaby być niezwyczajną. Ale jest zwyczajnie dobra. O klasycznej konstrukcji. Nie znalazłam tu cząstki siebie. Przynajmniej nie teraz.

Nie porywa, nie zawodzi. Po prostu jest taka jak powinna być. Dobra. 

Opis książki:
 Lisa marzy o tym, by zostać aktorką. Żeby opłacić zajęcia w szkole teatralnej, pracuje w barze na Manhattanie. Pewnego wieczoru poznaje Arthura Costello, młodego lekarza-ratownika. Od razu coś między nimi iskrzy. Żeby go oczarować, Lisa jest gotowa na wszystko. W mieście-labiryncie, które nie daje ani chwili wytchnienia, Lisa jest w stanie podjąć każde ryzyko. Ale Arthur nie jest taki, jak inni. Już wkrótce ujawni Lisie przerażającą prawdę, która sprawia, że nie może odwzajemnić jej uczucia: "To, co się ze mną dzieje jest niewyobrażalne, a jednak jest jak najbardziej realne... ".
W Nowym Jorku, mieście pełnym niespodzianek, Arthur i Lisa wspólnie będą unikać pułapek, które zastawia na nich nieubłagany przeciwnik, jakim jest czas.

Moja ocena 4/6


6 komentarzy:

 1. Uwielbiam książki Musso, więc i tę na pewno przeczytam!

  pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że może CI się spodobać :)

   Usuń
 2. Długo nie mogłam się przekonać do książek Musso, nie wiem czemu, ale myślałam, że to jakieś romansidła. Potem przeczytałam jedną i przepadłam. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja też mam ochotę przeczytać kolejną książkę tego autora :)i szczerze powiem, że również miałam wrażenie, że to romansidła, a tymczasem wcale nie koniecznie :)

   Usuń
 3. Jeszcze nie czytałam, ale postaram się poznać jakąś powieść tego autora. Tyle pochlebnych opinii, trudno się oprzeć. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie podziel się wrażeniami :)

   Usuń