sobota, 3 września 2016

C. C. MacApp - Zapomnij o Ziemi

Wyobraź sobie, że nie ma już Ziemi, a po Wszechświecie plączą się setki niedobitków jednej płci. Wyobraź sobie rajd po galaktyce, hiperprzestrzeń, stworzenia innych ras i wojnę mocarstw. Możesz wygrać wszystko, a stracić tylko życie. Co wybierzesz? 

Interesująca wizja przyszłości. Stworzona z rozmachem kreacja kosmosu i słabo wykreowani bohaterowie. Skrócone i splątane wątki, nierówna akcja i trochę kanciasta. Źle skrojona powieść, albo niedopracowane odpowiadanie. Ale ma w sobie coś, co sprawia, że chce się do niej wracać.

Historia zapisana uczuciami. Ale nikt się nie zastanawia co by było gdyby ani nad sensem życia,  ani czy coś jest możliwe. Bo dlaczego miałoby nie być. Gdyby przymknąć oko i pominąć niedociągnięcia, byłoby idealnie. Jest dobrze.


Opis książki:
Galaktyczna wojna unicestwiła życie na Ziemi. Ocalało tylko kilkuset mężczyzn. Ci ostatni przedstawiciele ludzkości służą jako najemnicy w armiach zwalczających się imperiów. I nie mają złudzeń: umrą bezpotomnie.

Ale nagle pojawia się szansa. Komandor John Braysen wraz ze swoimi żołnierzami staje do ostatniej heroicznej walki ludzkości o przetrwanie...

Moja ocena 4.5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz