środa, 9 września 2015

Irena Matuszkiewicz - "Przerwana podróż"Opowieść o zwyczajnym życiu. Zbiegach okoliczności, codzienności i kruchości. O tym, że każda chwila jest niesamowicie ważna i cenna; że nie ma czasu na to, by się gniewać; że nie można odkładać marzeń na później; że jest za mało czasu, by zdążyć nacieszyć się sobą; że nasze losy splatają się ze sobą, chociaż czasem o tym nie wiemy i wydaje się nam, że nie chcemy; że życie niesie ze sobą to, co dobre i to, co mniej dobre, a my trudno uczymy się przyjmować to z wdzięcznością. 

Historia o kruchości i delikatności życia. Uderza mocno, mocno w serce. Wyrywa z obojętności. By zdążyć przytulić tych, których kochamy, porozmawiać, dotknąć, być ze sobą. Zanim rozpadnie się kruchość życia. Prawdziwa.


Opis książki:
Najgorsze zawsze spada nagle i w nieodpowiednim momencie. Jeszcze w poniedziałek bohaterowie „Przerwanej podróży” mieli swoje plany i cele, a już we wtorek rano wszystkie ich zamierzenia przestały się liczyć. Wypadek spowodowany przez parę nieodpowiedzialnych szaleńców sprawił, że dla Zofii i Michała był to kres wędrówki, a dla Antoniny i pozostałych niespodziewana przerwa w podróży trwała bardzo długo. A że życie nie lubi pustki, nowa sytuacja wymusza nowe plany i cele, jest poważnym wyzwaniem nie tylko dla poszkodowanych, lecz także dla ich najbliższych.

 
Moja ocena 5/6


2 komentarze:

  1. Przeczytałam tylko jedną książkę tej autorki i z pewnością nie ostatnią :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń