środa, 23 września 2015

Gabriela Gargaś - "Pośród żółtych płatków róż"Zawsze się nam wydaje, że my i nasi bliscy jesteśmy nieśmiertelni, że jeszcze tyle przed nami czasu, a później okazuje się, że mamy go niewiele lub prawie wcale.


Opowieść jakich wiele, z oklepanym motywem i dobrym zakończeniem. Garstką miotających się bohaterów, których losy banalnie i zwyczajnie splotły się ze sobą. Prostota zdarzeń, powierzchowność fabuły przepleciona z kilka mądrymi słowami, które uświadamiają coś ważnego.

Nieskomplikowana, niewymagająca niczego poza chwilą wolnego czasu, odrobiną wyobraźni i pokładami emocji. Bo jeden wątek jest tak bardzo, bardzo wzruszający i bardzo, bardzo ważny. A może to ja jestem zbyt sentymentalna i zbyt wrażliwa.

Historia jakich wiele, ale nie wtórna. Optymistyczna, ciepła i tak bardzo radośnie smutna. Kojąca.


Opis książki:
Życie pisze różne scenariusze, a my nie zawsze dokonujemy właściwych wyborów. Nie mamy prawa osądzać życia i moralności innych, bo nigdy nie znaleźliśmy się na ich miejscu i nie wiemy, co ludźmi kieruje. Czasami nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Nawet ci, których uważamy za nieskazitelnie dobrych, popełniają błędy, potykają się. Miłość zwycięża tylko w bajkach. Często pożądanie bierze górę nad rozumem, a namiętność potrafi być zgubna. Wytykamy ludziom ich błędy i porażki, nie widząc swoich. A przecież każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje. Niekiedy dobre, innym razem złe.

Polacy nie gęsi
Pod hasłem - barwy jesieni

Moja ocena 4/6

4 komentarze:

 1. Zainteresowałaś mnie, bardzo chętnie sięgnę po tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, a książka to całkiem zgrabne czytadło, które świetnie się sprawdzi na pochmurny dzień :)

   Usuń
 2. Lubię książki z tego wydawnictwa, są takie mądre i kojące. Mam ją w planach :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem Twoich wrażeń ;)

   Usuń