niedziela, 17 listopada 2013

Coś się kończy, coś się zaczyna...

Nieśmiałe dzień dobry :)
Znalazłam swoje nowe, wypełnione dobrymi emocjami i czarami miejsce w wirtualnym świecie. Założyłam swój mały kącik o zapachu czekolady i pomarańczy, świeżych kwiatów jaśminu i świeżo upieczonej szarlotki. Zaczarowałam i schowałam tu aromat wiatru z gór, wody z Mazur, ziemi z Lubelszczyzny, czyli moich ukochanych miejsc, gdzie zostawiłam swoje kawałki duszy. Przygotowałam wielką, miękką kanapę, z ogromną stertą poduszek i ustawiłam ją pod rozłożystym, kwitnącym kasztanem. Stworzyłam miejsce gdzie czas i rzeczywistość nawzajem się przeplatają tworząc nierozerwalny warkocz zdarzeń, gdzie zegar zapomina przestawiać swoje wskazówki.

Zapraszam :)

8 komentarzy:

 1. No to powodzenia i samych dobrych chwil w tym nowym miejscu pod kasztanami :)
  A co oznacza nazwa bloga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Mam nadzieję, że będzie mi tak samo dobrze, albo i lepiej niż na bloxie :)
   Villentretenmerth (Borch Trzy Kawki) to nazwa Złotego Smoka, który pojawia się w sadze o Wiedźminie ;)

   "Na niewysokim pagórze siedziało stworzenie. Siedziało, wyginając w regularny łuk długą, smukłą szyję, skłoniwszy wąską głowę na wysklepioną pierś, oplatając ogonem przednie, wyprostowane łapy. Było w tym stworzeniu, w pozycji, w jakiej siedziało, coś pełnego niewysłowionej gracji, coś kociego, coś, co zaprzeczało ewidentnie jego gadziej proweniencji. Niezaprzeczalnie gadziej. Stworzenie było bowiem pokryte łuską, wyraźną w rysunku, błyszczącą rażącym w oczy blaskiem jasnego, żółtego złota. Bo stworzenie siedzące na pagórku było złote - złote od czubków zarytych w ziemię pazurów po koniec długiego ogona, poruszającego się leciutko wśród porastających pagórek ostów. Patrząc na nich wielkimi, złotymi oczami, stworzenie rozwinęło szerokie, złociste, nietoperze skrzydła i tak trwało nieruchome, każąc się podziwiać."

   Usuń
  2. Ha, od razu widać, że "Wiedźmin" ciągle przede mną :)

   Usuń
  3. To jeszcze piękna przygoda z Wiedźminem przed Tobą :)

   Usuń
 2. ależ Twoje powitanie jest aromatyczne :) witaj ciepło i serdecznie. mam nadzieje, że będzie Ci u nas dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Moja Droga i cieszę się, że czujesz się miło powitana :) Ja też mam taką nadzieję, że tutaj będzie wyjątkowo :)

   Usuń
 3. Cieszę się na tę zmianę, bo choć odwiedzałam Twój poprzedni blog, to nie miałam możliwości zostawić choćby komentarza. Co prawda mam tam jakieś konto, ale zupełnie nie pamiętam do niego hasła :/
  Życzę powodzenia w nowym miejscu! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Moja Droga,bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś :) Nie dziękuję ;)

   Usuń