niedziela, 12 lutego 2017

Agata Kołakowska - Igraszki z losem

Może czasem wydaje się, że wielki chaos świata przysiada na barkach. Donosząc o wszelkich nieszczęściach zamkniętych zza cudzymi oknami. Czasem chciałoby się móc to zmienić. Znaleźć klamkę w drzwiach i otworzyć je na oścież. Dla kogoś. Dla siebie.

Opowieść o wielkiej wierze, w to, że jeden człowiek może zmieniać  życie innych ludzi. Że własnymi myślami jest w stanie przekształcić cudzą rzeczywistość. I o tym, że za słowami chowa się wielka moc, którą niełatwo znaleźć. A przecież zawsze jest.

Historia mająca w sobie to coś. Urzekająco słodko-gorzka. O życiu.  Refleksyjna.  Opis książki:
Czterdziestoletni Leszek prowadzi sklep z ciastkami i pieczywem w hali targowej. Jest kawalerem, mieszka sam, wiedzie proste życie. Uznaje, że dla niego widocznie przewidziano taki właśnie plan. Jest szczery i otwarty, serdeczny. Wrodzona życzliwość sprawia, że na powiernika wybierają go znajome kobiety:
Ada – nieco sfrustrowana brakiem partnera trzydziestoletnia singielka, marząca o rodzinie i miłości rodem jak z komedii romantycznych. Czterdziestoletnia Mirela – żona zapracowanego męża, matka idealna i kobieta realizująca się zawodowo. Wreszcie Irena – pięćdziesięcioletnia gospodyni domowa, nieszczęśliwa z powodu syndromu pustego gniazda.
Leszek nie próbuje ich zbywać. Interesuje się ich życiem i służy dobrym słowem. Pewnego dnia spotyka Cygankę, która nieproszona mówi mu o Przeznaczeniu. Mężczyzna orientuje się, że staje przed nim odpowiedzialne zadanie. Jednak życie bywa przewrotne. Czy igraszki z losem wyjdą wszystkim na dobre? Czy sami decydujemy o własnym życiu, czy możemy jedynie reagować na następujące w nim zmiany?

Moja ocena 4/6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz