czwartek, 28 lipca 2016

Grażyna Jeromin-Gałuszka - Nie zostawiaj mnie

Może całkiem niedługo. Znikniesz Ty i zniknę ja. A potem nie będzie już nikogo. Przemijamy. Gasząc istotę własnego istnienia w dygoczącym świetle przeżytych epizodów. I tylko od nas zależy, co po sobie zostawimy i czy przyjmiemy dar życia dla siebie.

Wielowarstwowa opowieść. Czasem zbyt zagmatwana, zbyt chaotyczna, zbyt splątana. Mozaika teraźniejszości i wspomnień. Porwane strzępki straconego życia, popękane szkiełka niedowidzących okularów, oszałamiająco barwna karuzela nitek istnienia. Do powolnego czytania. Wżerająca się w duszę.Opis książki:
Ujmująca i sugestywna historia kilku osób, których losy przecinają się w pełnym wspomnień warszawskim mieszkaniu.

Fryderyka to miłośniczka brydża i stanowcza starsza pani, która pewnego dnia przyjmuje pod swój dach Małgorzatę. Małgorzata to młoda kobieta na życiowym zakręcie, i której życie skutecznie zatruwa Aleksander. Całym światem bohaterki jest jej kilkuletnia córka. Aleksander to bratanek Fryderyki, emerytowany sędzia, który wciąż nosi w sercu ból po tragicznej śmierci ukochanej kobiety. Co połączy tych troje z pozoru tak różnych ludzi?

Książka Jeromin-Gałuszki to opowieść, która zagarnia czytelnika dla siebie, świat, w który wchodzi się do chwili, do której nie doczyta się książki do końca.

Moja ocena 5/62 komentarze:

  1. Kompletnie nieznana mi autorka i książka. Skoro taka wysoka ocena to warto poszukać :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Te książki, które czytałam były bardzo dobre, więc polecam tę autorkę :)

      Usuń